0232 388 96 48 - 0555 351 51 10 - 0532 419 99 10
250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

15.11.2021

Güneş Paneli Sistemi Nedir?Güneş Paneli Sistemi Nedir?

Güneş enerjisi, yenilenebilir ve temiz bir enerjidir. Bu nedenle günümüzde pek çok işletme, güneş enerjisinden destek alarak enerji üretimi sağlamaktadır. Güneş enerjisini elde etmek içinse güneş panelleri gereklidir. Aynı zamanda bu enerjinin kullanılabilirliği için inverter gerekmektedir. Üretilen bu enerji ise, solar kablolar ile taşınmaktadır. Ek olarak bu enerjinin depolanması ise, akü sayesinde mümkün olmaktadır. Bu nedenle bağ, dağ evi ve benzeri yerlerde, akülü sistemlere ihtiyaç duyulur. Peki güneş paneli sistemi ya da GES nedir? Neden tercih edilmelidir? Gelin bu sorulara cevaplar arayalım.
 
Güneş Paneli Sistemi Avantajları Nelerdir?

Doğa dostu enerji üretiminin önemi, güneş enerjisi kullanımına teşvik etmektedir. Bu nedenle güneş enerjisi kullanmanın avantajlarını sıralayalım:
   
  1. Güneş Paneli Sisteminde Nelere İhtiyaç Duyulur?

Güneş paneli sistemi parçaları, pek çok ekipmandan oluşmaktadır. Her bir ekipman, farklı işlevler için gereklidir. Bu parçaları şöyle sıralayabiliriz:
 
Bu parçaların yanı sıra, montaj esnasında bazı malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Ek olarak, sistemi denetimi ve veri iletişimi konusunda da teknik malzemeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Böylece sistemi uzaktan kontrol edebilir ve sistem performansını denetleyebilirsiniz. Bu durum tamamen sistemin yapısına göre değişiklik gösterecektir.
 
​​​​​​​Güneş Paneli Sistemi Kullanım Alanları Nelerdir?

Güneş paneli sistemi, elektrik ihtiyacı bulunan her yerde kullanılabilir. Özellikle de bağ evi ya da dağ evi gibi şehirden uzak yerleşim yerleri, şebekeye bağlı olmayabilir. Bu durumda, güneş enerjisi üreterek ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi elde edebilirsiniz. Bunun için, akülü solar panel sistemleri size yardımcı olacaktır.

Güneş paneli sistemi kullanım alanları arasında, ticari işletmeler de yer almaktadır. Fabrikalar, atölyeler, üretim tesisleri ve diğer ticaret veya üretim yapan binalarda güneş enerjisi sisteminden faydalanabilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz elektriğin bir kısmını ya da tamamını yenilenebilir enerji ile karşılayabilirsiniz.

GES kullanım alanlarından bir diğeri ise, evlerdir. Ev tipi GES kullanımı sayesinde, tamamen dışa bağımsız bir şekilde enerji ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Böylece, onlarca yıl elektrik faturası ödemenize gerek kalmaz. Zira güneş paneli sistemi, yaklaşık olarak 7-8 yıl içerisinde masraflarını karşılayacak kadar elektrik üretir ve 50 yıla kadar enerji üretebilir. Zaman ile birlikte ne yazık ki güneş panellerinin performansı azalır ve kapasitesinin altında çalışmaya başlar. Bu nedenle güneş panelleri için ortalama garanti süresi 20 ile 25 yıl arası değişebilir.

Güneş paneli sistemi, yukarıda saydığımız alanlar dışında arazilerde de kullanılabilir. Bu sayede, güneş paneli ile tarımsal sulama yapabilirsiniz.
 
​​​​​​​Güneş Paneli Sistemi Fiyatları Ne Kadar?

Güneş paneli sisteminde fiyatlar tamamen ihtiyaca göre değişmektedir. Zira elektrik ihtiyacına göre güneş paneli ihtiyacı da değişiklik gösterir. Evlerde daha az güneş paneline ihtiyaç duyarken, arazilerde çok daha yüksek sayıda güneş paneline ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle, proje bazlı fiyat teklifi almak gerekmektedir. Bu sayede, elektrik ihtiyacınız hesaplanacak ve buna göre güneş paneli sistemi paketleri tavsiye edilecektir. Eğer bizimle iletişime geçerseniz, sizlere yardımcı olabiliriz. Vereceğimiz bilgilerle birlikte, ne kadar elektrik ihtiyacı duyduğunuzu öğrenebilir ve buna göre sistemi netleştirebilirsiniz.

Güneş paneli sistemi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.