İnverterler | Solar Enerji Marketiniz
500 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

Menü

 

Solar inverter fiyatları aşağıda sunulmuştur.

Solar inverter ve inverter fiyatları ile ilgili detaylı sorularınız için lütfen arayınız : 0232 388 96 48

 

İnverterler

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

İnverterler

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Inverter Nedir?
İnverter, halk nazarında ‘’İnvertör ‘’ olarak adlandırılan mekanizma; elektriksel güç dönüştürme olarak bilinmektedir. Herhangi bir doğru akım alınan gerilimi işleyerek değişen genliğe aktarır ve frekanslı alternatif akım gerilimini gün yüzüne çıkartır. İşin özüne baktığımız da İnverter, yenilenebilir enerji kaynaklarına elektrik üretmek için kullanılan bir makinedir. Bu elektrik boyutu ve işlevselliği de İnverter fiyatlarına göre farklılık göstermektedir.  İnverter temel olarak bu şekilde anlatılabilir. Bu metnimizde sizlere İnverter fiyatları ve İnverter avantajları gibi merak edilen soruların cevaplarını paylaşacağız.

İnverter Kullanmanın Avantajları
İnverter kullanmak, günümüzde ciddi bir avantaj ve konfor alanıdır. Olası bir elektrik ihtiyacının minimum masraf ile karşılanabiliyor olması; bazı durumlarda hayat kurtarabilir. İnverter günümüze uyan ve eşlik eden benzersiz bir üründür. İnverter kullanmanın avantajlarını ise şu şekilde listeleyebiliriz:

Genel olarak İnverter avantajlarını bu şekilde sıralayabiliriz. İnverter ürünlerinde artan fiyata göre opsiyon ve konfor da artmaktadır. Örneğin İnverter fiyatı ora segmentlerde olan bir ürün ile alt segmentlerde olan İnverterler aynı konforu sağlamamaktadır. Ancak her ikisi de tam donanımlı elektrik üreticileridir.
İnverter Fiyatları
İnverter fiyatları, günümüzde birçok kişinin merak ettiği sorulardan birisidir. Son dönemlerde İnverter’lere ciddi bir talep bulunmaktadır.  Arz – Talep noktasında artış sağlayan bu alan; doğal olarak farklı İnverter fiyatları doğurmuştur. Birçok Küresel ve Bölgesel şirket farklı İnverter fiyatları ile piyasaya ürün sürmüştür. Geniş ölçekli bakılması durumunda; her bütçeye uygun İnvertör ürünlerinin olduğunu görebiliyoruz. Ancak belirttiğimiz gibi İnverter ihtiyaçlara göre şekillenen bir üründür. Bu yüzden ihtiyaçlarınızı baz alarak, İnverter fiyat araştırması yapmalısınız. Ayrıca ihtiyaçlara göre değişen İnvertör’e net bir fiyat vermek, doğru olmayacaktır. Geniş ölçekli bir fiyat araştırması yapmak için platformumuzu inceleyebilirsiniz. Cebinize ve bütçenize uygun İnvertörleri bulabilirsiniz. Her geçen gün yenilendiğini unutmayın!

İnverter Nerelerde Kullanılır?
İnverter nerelerde kullanılır? Sorusu da oldukça merak edilen sorulardan birisidir. Temel olarak İnverter kullanım alanlarına baktığımızda; elektriğe ihtiyaç olan her alanda kullanabilir. Elbette her alanın gerekliliği, farklı İnverter fiyatları doğurması beklenilir. Bu yüzden genel olarak ihtiyaçlara göre hareket edilir ve ona göre İnverter fiyatı belirlenir. Genel olarak İnverter’in kullanıldığı yerler şu şekildedir:

İnverter, genel olarak bu alanlarda popüler olarak kullanılmaktadır. Ancak bilmeniz gereken önemli bir nokta; İnverter, sadece bu alanlarda kullanılmamaktadır. Geniş kullanım alanlarına sahiptir. Yani aldığınız İnverter, sizlere bambaşka bir konfor getirmesi yüksek ihtimaldir. Temel elektrik ihtiyaçlarının büyük bir kısmını bu mekanizmadan karşılayabileceğiniz eşsiz bir üründür. Ancak bilmelisiniz ki her İnverter fiyatı farklılık göstermektedir. Ona göre rota çizmenizde fayda var.

İnverter Çeşitleri:
Bilindiği gibi İnverter, tek bir ürün değildir. Kendi çatısı altında bölünmektedir. Farklı iş olanaklarının ihtiyaçlarından kaynaklı İnverter çeşitleri genişlemiş ve gelişmiştir. Genel olarak en popüler İnverter çeşitleri ise şu şekildedir:

Akıllı inverter olarak da adlandırılan bu inverterler modifiye sinüs inverterlere göre çok daha temiz enerji üretir ve elektronik cihazlara zarar vermez.
 

Günümüzdeki en dikkate değer güç çeviricisi olan tam sinüs inverterler 220 Voltluk enerji çıkışı sağlarlar. Farklı şekillerde üretilen elektiriğin kullanıma hazır hale gelmesini sağlar.
 

Aynı konuttaki şebekeden alınan çıkış tam sinüs dalga olarak adlandırılır ve birçok uygulamada hiçbir sorunla karşılaşılmadan kullanılabilir. Bu inverterlerin kullanımı endüstriyel cihazlar, klimalar, çeşitli motorlar ve buzdolapları için önerilir.

Bu inverteler güneş panelleri aracılığıyla ortaya çıkan enerjiyi elektrik akımına dönüştüren sistemler oldukları için sık tercih edilir.
 

Şarj devresine sahip olması yönüyle modifiye sinüs inverterden ayrılır. Elektrik kesintilerinde ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlaması en büyük artısıdır.
 

Bu inverter şebekeye paralel olarak bağlı olan bir sistemi ifade eder. Güneş enerjisinin kullanılabilir olduğu zamanlarda üretilen elektrik enerjisini şebekeye geri aktaracaktır.


Konvertör
Konvertör, farklı akımdaki enerjiyi başka bir akıma çevirmeye yarayan ve enerjinin kontrolünü sağlayan alettir.