Şarj Kontrol Cihazı | Solar Enerji Marketiniz
500 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

Menü

 

Solar şarj kontrol cihazı fiyatları aşağıda sunulmuştur.

Solar şarj kontrol cihazı ile ilgili detaylı sorularınız için lütfen arayınız : 0232 388 96 48

Şarj Kontrol Cihazı

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Şarj Kontrol Cihazı

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Şarj Regülatörü Nedir?

Şarj regülatörü, günümüzde gelişen teknolojinin en güzel nimetlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.  Bu metnimizde şarj regülatörü hakkında bilgi verirken şarj regülatör fiyatları gibi merak edilen bilgileri de sizlerle paylaşacağız.  İlk olarak sizlere Şarj regülatörünün ne olduğunu kısaca açıklayalım;  bir şarj kontrolü, şarj regülatörü veya pil regülatörü elektrik akülerine akımın eklenme veya aküden çekilme hızını sınırlamaktadır. Yani şarj regülatörü ana aküleri şarj etmek ve yüksek deşarjdan koruma görevini yerine getiren bir makinedir. Şarj regülatörüne bir nevi ‘’ Şarj kontrol Cihazı ‘’ da diyebilmemiz mümkündür. Bu özelliklerinden kaynaklı oldukça günümüzde oldukça işlevsel makinelerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şarj Regülatör Fiyatları
Şarj regülatör fiyatları, merak edilen sorulardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Şarj regülatör fiyatları genel olarak net bir fiyat ile belirtilmesi pek sağlıklı olmayacaktır. Günümüzde birçok  şarj regülatör üreticisi bulunmaktadır. Sektörde bulunan üreticiler kendi seçeneklerini yaratmış ve kendine göre şarj regülatör fiyatları oluşturmuştur. Ayrıca satın alınacak şarj regülatörünün nerelerde kullanılacağı ve hangi donanımsal özelliklere sahip olması gerektiği de oldukça önemlidir. Genel olarak şarj regülatör fiyatları, donanımsal özellikleri baz alınarak oluşturulmaktadır. Bu durumlardan kaynaklı net olarak bir şarj regülatör fiyatının belirlenmesi pek mümkün olmayacaktır. Ancak aklınızda fikir oluşması ve şarj regülatör fiyatları hakkında bilgi edinmek isterseniz; platformumuz üzerinden bilgi akışını sağlayabilirsiniz. Güncel ve en yeni ürünlerin tamamını platformumuz üzerinden bulabilmeniz mümkündür.

Şarj Regülatör Çeşitleri
Bilindiği gibi günümüzde birçok şarj regülatör çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlilikler değişken olmakla birlikte ihtiyaçlara göre şekillenmiştir. Bu paragrafımızda sizlere şarj regülatör çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz. Şarj regülatör çeşitleri genel olarak şu şekildedir:

PWM şu şekilde açıklanmaktadır ‘’ darbe genişlik modülasyonu ‘’ Bu cihaz  sabit bir çıkış yerine şarj edilen aküye kısa dolum darbeleri gönderme görevini yerine getirir. Şarj regülatörü, darbelerin uzunluğunu ve gönderim aralığını tamamen akünün durumuna göre göndermektedir. Oldukça işlevsel bir şarj regülatörü çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde birçok fabrika kullanmaktadır.

MPPT şarj regülatörü, ‘’ Maksimum güç noktası izleyicisi ‘’ olarak açıklanmaktadır. Panellerde üretilen elektrik sisteminin çalışmasına en uygun gerilik ve akım seviyesine entegre ederek akülerin şarj olmasını sağlar. Cihaz belirli bir gerilim ve akım noktasına gelmesi durumunda batarya gerilimini takibini sağlar ve bu detaylara göre şarjı keser / şarj verir.

Şarj Regülatörü Avantajları
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Şarj regülatörü oldukça önemli bir cihazdır. İşlevsellik açısından da oldukça donanımlıdır. Ancak bilinmesi gereken bir önemli nokta; Şarj regülatörü fiyatlarına göre farklılık göstereceğidir. Örneğin üst segmentler de alacağınız şarj regülatörü oldukça donanımlı olacaktır. Bir alt segmentlerde aldığınız regülatör ise biraz da minimal donanımlara sahip olacaktır. Bu yüzden oldukça önemli bir noktayı göz önünde bulundurmanızda fayda var. Genel olarak şarj regülatör işe yaradığı noktalar şu şekildedir:

Genel olarak şarj regülatörlerinin avantajları bu şekildedir. Günümüzde bu avantajlardan faydalanan birçok işyeri ve fabrika bulunmaktadır.