Polikristal Güneş Paneli | Güneş Paneli Fiyatları & Güneş Paneli Çeşitleri | Solar Enerji Marketiniz
500 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

Menü

 

Polikristal güneş panelifiyatları aşağıda sunulmuştur.

Polikristal Güneş Paneli fiyatları ile ilgili detaylı sorularınız için lütfen arayınız :

0236 388 96 48 

 

Polikristal Güneş Paneli

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Polikristal Güneş Paneli

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Polikristal Güneş Paneli Nedir? Polikristal Güneş Paneli Fiyatları
Polikristal Güneş Paneli; günümüzde en fazla kullanılan elektrik üretim mekanizmalarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Minimum yatırım ile maksimum verim sağlayabileceğiniz; teknolojinin son nimetlerinden birisidir. Güneş panelleri genel olarak iki sınıfa ayrılmaktadır. Bu sınıflar şu şekildedir:

Olarak ikiye bölünmektedirler. Polikristal Güneş Paneli Fiyatları, genel olarak sizlerin donanımsal ihtiyaçlarına ve teknik taleplerinize göre değişebilmektedir. Polikristal Güneş Panellerine bakıldığı durumda; monokristal güneş paneline nazaran potada çekme prosesi işlemi gerektirmediğinde çok daha uygun maliyetli olduğunu söyleyebiliriz. Polikristal güneş panelleri;  çok daha düşük maliyetli olmasından kaynaklı daha yaygın üretime sahip olduklarını söyleyebiliriz. Ancak bilinmesi gereken önemli bir nokta ise Polikristal güneş panellerinin verimliliği, monokristal güneş paneline nazaran daha düşüktür. Polikristal güneş panellerinin genellikle %15 ila arasında olduğunu söyleyebiliriz. Monokristal panel verimlilik oranı bakıldığı taktirde ise ortalama olarak %25 ila %35 arasında olduğu gözlemlenmektedir. Bu yüzdelik kısımlar arasında ciddi bir fark olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Polikristal Güneş Paneli Fiyatları
Polikristal güneş panelleri; günümüzde Türkiye’de ve Dünya’da oldukça sık kullanılan ürünler arasındadır. Global olarak bu ürünlerin tercih edilmesinin sebebi; bu tarzda güneş panellerinin daha ekonomik olmasından kaynaklıdır. Polikristal Güneş Panellerinin üretiminde kullanılan teknolojilerin minimum maliyette olmasından kaynaklı Polikristal güneş panelleri çok daha uygun fiyatlardan üretebilmektedir.  Bu durumdan kaynaklı olarak tüketicilerin yoğunluklu Polikristal Güneş Panellerine yönelmesini etkilemiştir. Bu tip güneş panellerinin ilk yatırım maliyetleri ortalama olarak birkaç yıl içerisinde amorti etmesi beklenmektedir. Ancak bazı durumlarda değişiklik göstermesi oldukça yüksek bir ihtimaldir.
Genel olarak Polikristal güneş panellerine net olarak bir fiyat belirlemek sağlıklı olmayacaktır. Bunun sebebi ise her güneş panelinin kendine has özelliklerinin olması ve kendine has fiyatları olmasıdır. Bu yüzden net olarak ‘’ Polikristal güneş paneli şu fiyattadır. ‘’ diye eklemek doğru olmayacaktır. Ancak genel olarak Polikristal Güneş Paneli fiyatlarında belirleyici olan detayları şu şekilde listeleyebiliriz:

Genel olarak Polikristal Güneş Paneli fiyatları üzerinde en etkili noktaların bu detaylar olduğunu söyleyebiliriz. Bu detayları baz alarak ortalama olarak Polikristal Güneş Paneli fiyatı ortaya çıkabilir. Ayrıca Polikristal Güneş Paneli Fiyatları  hakkında detaylı bilgi almak ve fiyat analizi yapmak için platformumuzu ziyaret edebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ve geniş modellerin bulunduğu kataloglardan dilediğiniz gibi fiyat araştırması yapabilirsiniz.


Polikristal Güneş Paneli Avantajları
Polikristal Güneş Paneli fiyatlarından bilinmesi gereken temel bir durum ise her panel fiyatı kendine göre farklılık göstermesidir. Yani sizlerin satın alacağı giriş seviyesinde Polikristal Güneş Paneli ile üst seviyelerde bulunan Polikristal Güneş Paneli fiyatlarının farklı donanımsal özellikleri olacaktır. Bu donanımsal özelliklere panellerin avantajları ve dezavantajları değişecektir. Ayrıca sizlerin ihtiyaçlarına uygun güneş panelleri de farklılık göstereceğini unutmamanız gerekir. Genel olarak bakıldığında Polikristal güneş panellerinde fiyat, ihtiyaç ve seviyeye göre avantaj farklılığı göstermektedir. Genel olarak Polikristal güneş panellerinin avantajlarını şu şekilde listeleyebiliriz:

Genel olarak Polikristal güneş panellerinin avantajlarını bu şekilde listeleyebiliriz. Yukarıda belirttiğimiz gibi satın alacağınız / kurulum yapacağınız Polikristal güneş panelleri fiyatlarına göre avantajları da farklılık gösterecektir. Bu detaya göre hareket ediyor olmanıza faydanıza olacaktır.