0232 388 96 48 - 0555 351 51 10 - 0532 419 99 10
250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

16.11.2021

Taşınabilir Güneş Paneli FiyatlarıTaşınabilir Güneş Paneli Fiyatları

Taşınabilir güneş paneli ya da diğer adıyla portatif güneş paneli, yanınızda taşıyabileceğiniz solar panel çeşididir. Küçük ve işlevsel yapısı nedeniyle her yerde ihtiyacınızı karşılayan taşınabilir güneş panelleri, geniş değerlere sahiptir. Bu nedenle ihtiyacınıza göre farklı seçenekler arasında karar verebilirsiniz. Peki taşınabilir güneş paneli fiyatları ne kadar? Gelin göz atalım.
 
Taşınabilir Güneş Paneli Özellikleri

Taşınabilir güneş panelleri, her türlü cep telefonunu ve dijital cihazları şarj etmeye yaramaktadır. Üzerinde yer alan pil sayesinde, düzenli bir şekilde güç vermektedir. Bu nedenle geniş alanlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca ufak boyutları nedeniyle, bir sırt çantasına rahatlıkla sığabilmektedir. Dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilen portatif solar paneller, enerjiye ihtiyaç duyduğunuz her durumda size gerekli desteği sağlamaktadır. Bu özelliklerine ek olarak, su ile temastan ya da olumsuz hava koşullarından etkilenmez.

Taşınabilir güneş paneli özellikleri arasında, hafif olmaları da yer almaktadır. Yaklaşık olarak bir cep telefonu ağırlığına sahip portatif güneş panelleri, katlanabilir bir yapıya sahiptir. Böylece, işiniz bittikten sonra katlayabilir ve rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Portatif Güneş paneli kullanımı ise oldukça kolaydır. Güneş gören bir yere bırakmanız yeterli olacaktır. Bu noktadan sonra güneş paneli, güneş ışınlarını elektrik enerjisine çevirir ve pile aktarır. Bu pili kullanarak farklı cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. Dilerseniz laptop dilerseniz de kameranızı bu sayede şarj edebilirsiniz.

Taşınabilir güneş panelleri, kolay temizleme özelliğine de sahiptir. Zira su ile temasında herhangi bir zarar görmez. Bu nedenle bir bez yardımı ile dilediğiniz an temizlik yapabilir ve çantanıza yerleştirebilirsiniz.
 
Taşınabilir Güneş Paneli Kullanım Alanları

Taşınabilir güneş panelleri fiyatları konusundan önce, bu panellerin en çok nerelerde kullanıldığına göz atalım. Portatif güneş paneli kullanım alanları, örnek olarak şunlardır:
 
Yukarıdaki alanlara ek olarak, elektriğin olmadığı her yerde güneş panelini kullanabilirsiniz.

Portatif güneş paneli, USB uyumlu modellere sahiptir. Bu sayede, tüm USB girişi olan cihazları şarj etmeniz mümkündür. Portatif güneş panelleri, bir nevi “şarj edilebilen” powebank görevi görmektedir. Pil kapasitesine ve elektrik üretimine göre fakrlı türlerden birini tercih ederek ihtiyacınızı karşılayabilir ve fazlasını depolayabilirsiniz.
 
Taşınabilir Güneş Paneli Fiyatları

Taşınabilir güneş paneli fiyatları, pek çok değişkene göre farklılık göstermektedir. Bunlar:
 
Taşınabilir güneş paneli fiyatları, bu değerler arasında değişkenlik gösterse de, oldukça ekonomik fiyatlara sahiptir. Günümüzde, 100 USD değerinden daha düşük fiyatlara taşınabilir güneş paneli satın alabilirsiniz. Elbette daha yüksek güç değerlerine sahip taşınabilir güneş panelleri de bulunmaktadır. Bunların fiyatları ise 300 USD değerine kadar ulaşabilmektedir.
 
​​​​​​​Taşınabilir Güneş Paneli Kimler İçin Uygundur?

Eğer trekking yapmayı seviyor ya da kamp alanlarında uzun vakitler geçiriyorsanız, taşınabilir güneş paneline ihtiyaç duyarsınız. Zira bir süre sonra, elektronik cihazların pilleri bitecektir. Bu tür durumlara maruz kalmamak için, ihtiyacınıza uygun bir taşınabilir güneş paneli satın alabilirsiniz. İhtiyacınızı tespit etmek için, kullandığınız elektronik cihazların tükettiği gücü hesaplayabilirsiniz. Eğer birden fazla elektronik cihaza sahipseniz (telefon, kamera, MP3 çalar vb), daha yüksek güç üreten taşınabilir güneş paneli satın alabilirsiniz.

Taşınabilir güneş paneller, özel yapısı sayesinde her yere asılabilmektedir. Örneğin kamp çadırına ya da sırt çantasına asabilirsiniz. Bu sayede uyurken ya da hareket halindeyken de enerji depolayabilirsiniz. Elbette, taşınabilir güneş panelinin ürettiği elektriği kullanırken mutlaka dikkatli olmanız gerekir. Aksi durumlarda cihazlarınız zarar görebilir. Bu nedenle, taşınabilir güneş paneli ile elektronik cihaz arasında tampon görevi görecek bir kablo kullanabilirsiniz. Bu sayede, elektriksel dalgalanmaların önüne geçebilirsiniz.
 
​​​​​​​Taşınabilir Solar Paketler

Yukarıda bahsettiğimiz taşınabilir güneş panelinin yanı sıra, taşınabilir akülü solar paketleri de web sitemizden inceleyebilirsiniz. Bu sistemler de, benzer bir prensiple çalışmaktadır. Şebekeden doldurabileceğiniz akülü sistem sayesinde, hem güneş enerjisini hem de şebeke elektriğini kullanabilirsiniz. Bu sayede hem şehir içerisinde hem de şehir dışında elektrik kaynağına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda, mobil jeneratör olarak da kullanabilirsiniz.

SolarMarket olarak, birbirinden farklı değerlere sahip güneş paneli modellerine göz atmak için lütfen bu linke tıklayın.